logo1
logo2
logo3
logo4
logo5
logo6

prezentują

headerInfo

Jak wziąć udział

bubble1

Zgłoś

Pobierz formularz

Wypełnij i wyślij na kontakt@olsztynstreetart.pl i czekasz na kontakt od nas.

bubble2

Legalizuj

My przejdziemy z Tobą całą drogę legalizacji pracy i zdobycia pozwolenia.

bubble3

Twórz i wyślij

Tworzysz, robisz zdjęcia i wysyłasz do 15.06 na kontakt@olsztynstreetart.pl

bubble4

Wygrywaj i świętuj

15.06 od 12:00 impreza w Domu dla Dzieci Arka, a od 19:00 w Pijanej Czapli. Tam dowiesz się czy wygrałeś.

Nagrody

Kategoria rodzinna do lat 18

1 miejsce - 3000 zł
2 miejsce - 2000 zł
3 miejsce - 1000 zł

Kategoria open 18+

1 miejsce - 3500 zł
2 miejsce - 2500 zł
3 miejsce - 1500 zł

Nagrody specjalne

Dla szkół laureatów nagrody rodzinnej od Panda Marketing
Nagroda biura Promocji i Turystyki dla pracy najlepiej promującej miasto - 500 zł.
Dwie nagrody dla prac dodatkowo docenionych przez Komisję za technikę, kreatywność bądź inne walory artystyczne - po 500 zł.

Po Co i dla Kogo

Już piąty rok z rzędu organizujemy Olsztyn Street Art Garden. Dlaczego?

Chcemy, żeby w Olsztynie pojawił się nowy street art. Street Art Garden to konkurs, dzięki któremu każda osoba z pomysłem może zrealizować go i nanieść w przestrzeń miejską. Technika wykonana dzieła jest dowolna - może to być graffiti, mural, szablon, vlepka, instalacja czy inna forma, która najlepiej odda Twój pomysł. Konkurs organizuje miasto Olsztyn pod patronatem prezydenta Olsztyna wraz z Stowarzyszeniem Arka, Galerią sztuki BWA, Miejskim Ośrodkiem Kultury przy wsparciu Panda Marketing.

Dla kogo jest konkurs?

Dla każdego! Serio, nie musisz być mega artystą, aby stworzyć fajny street art. Liczy się szczególnie pomysł, dobranie fajnego miejsca, a często mniejsze znaczenie ma technika wykonania. Z drugiej strony, osoby uzdolnione plastycznie, na pewno zostaną docenione za technikę i kunszt wykonania. Możecie tworzyć prace rodzinnie, samemu, z kolegami z pracy czy drużyny. To ma być dobra zabawa dla każdego.

Dla Artystów

To Wy artyści tworzycie prace i dzięki Wam nasze miasto nabiera koloru i klimatu i to wy jesteście najważniejszą częścią konkursu. Nie szukamy tylko profesjonalistów ale każdego kto ma pomysł chęć pokazania czegoś ciekawego. Street art. Daje ogromne pole do popisu względem techniki i miejsca umieszczenia pracy. Więc uruchamiajcie swoją kreatywność zgłaszajcie się a my pomożemy w całej reszcie. A na koniec… bawmy się razem i świętujmy Wasze zwycięstwo.

Dla miasta

Artyści tworzą dla miasta i jego mieszkańców czyli dla nas wszystkich. Od mieszkańców potrzebujemy pomocy, zrozumienia i otwartości. Sztuka jest bardzo różna ale każdy jej przejaw trzeba szanować, dyskutować o nim i docenić artystę. My z naszej strony dbamy o to aby nie było prac obraźliwych, politycznych a mieszkańcy mogą zadbać o to aby umożliwić artystom wykonanie prac i pobudzać nad nimi dyskusję.. bo po to są tworzone.

Dla szkół

W tym roku po raz pierwszy angażujemy szkoły w cały proces konkursowy. Dlaczego? Gdyż to szkoły kształtują młodzież, mają ciekawe miejsca na wykonanie prac mają zajęcia w ramach których można działać w ramach konkursu. Jak chcemy aby wyglądała współpraca ze szkołą czy organizacją? Podpisujemy prosty list intencyjny. Szkoła promuje wśród uczniów konkurs wyławiając tych którzy chcą prace wykonać. Dba o to aby zdobyć pozwolenie od rodziców na wykonanie i zgłoszenie pracy. Szkołą może również uczestniczyć w samym wykonaniu pracy. Grupowo, indywidualnie. Tu nie stawiamy jakichkolwiek ograniczeń. Na koniec wszyscy widzimy się podczas finału w Arce. Tam każda szkoła zgłaszająca uczniów dostanie wyróżnienie w obecności prezydenta miasta. Wisienką na torcie są nagrody specjalne ufundowane przez Panda Marketing z Olsztyna. Szkołą wygrywa wraz z uczniami obsługę marketingową o wartości 3000, 2000 czy 1000 zł netto od profesjonalnej agencji reklamowe. W razie pytań o konkurs po prostu kontaktujcie się z Mateuszem +48669368264 bądź na kontakt@olsztynstreetart.pl Chętnie się spotkamy, możemy zorganizować w szkole pogadankę o konkursie i streetarcie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Dla rodziców

Naszym marzeniem jest aby prace w kategorii rodzinnej powstawały całymi rodzinami. Świetna zabawa, wspólna zmiana miasta na lepsze, czas spędzony razem na świeżym powietrzu. Do tego finał imprezy i ekscytacja możliwością wygranej. To tylko kilka z wielu powodów dla których chcemy zaangażować w tworzenie prac rodziców wraz z młodzieżą. Pomóżcie dzieciakom zrealizować ich szalone pomysły i miejsce przy tym mnóstwo dobrej zabawy. A wieczorem, zapraszamy rodziców na imprezę do klubu już bez pociech.

Jakie prace można wykonać i gdzie?

Nie narzucamy jakichkolwiek ograniczeń co do techniki, formy czy miejsca. Możesz zrobić pokaz video, a możesz zrobić rzeźbę w centrum miasta, czy graffiti w tunelu. Ważne jest, aby do miejsca podchodzić z szacunkiem, przecież tworzymy w przestrzeni, która jest dla wszystkich. Stąd też jasne jest, że nikt nie pozwoli wykonać graffiti w centralnej zabytkowej części miasta, tam świetnie sprawdzą się np. rzeźby lub inne instalacje. No i nie pozwolimy na prace obraźliwe, zbyt polityczne czy po prostu niesmaczne, ma być pozytywnie i przyjemnie.

Czy można się inspirować?

Pewnie. Jeżeli gdzieś w necie widziałeś jakiś mega fajny street art i znasz miejscówkę w Olsztynie, do której świetnie by pasował - nie ma nic złego w tym, aby wykonać ją po swojemu, tu, na miejscu. Wielu artystów tak robi, po prostu postaraj się dodać coś od siebie, inspiruj się, aa nie kopiuj, baw się formą i miejscem, i nie ukrywaj czym się inspirowałeś, to też uznanie dla drugiego artysty. A jeżeli masz nowy świeży oryginalny pomysł, nie bój się go! To najpiękniejsze, co można zrobić - coś własnego i unikalnego.

Kiedy gdzie i po co impreza końcowa?

Spotykamy się 15 czerwca. W tym roku finał podzielimy na dwie części. Najpierw, impreza startuje o godzinie 12:00 przy ul. Niepodległości 85, od strony parku centralnego w Stowarzyszeniu Arka. Pogoda nam niestraszna, w razie ulewnego deszczu, schowamy się w budynku Arki. Najważniejszy cel imprezy to ogłoszenie i uhonorowanie zwycięzców w kategorii rodzinnej. Nagrody dostaną nie tylko młodzi artyści ale też szkoły czy organizacje które pomogły im w działaniu. Zwycięzców ogłosi Prezydent Miasta około godziny 14. Jak co roku staramy się pokazać dzieciakom i dorosłym, że street art jest fajny, więc organizujemy malowanie profesjonalnymi puchami, zajęcia z tańca i tworzenia muzyki oraz wiele innych atrakcji. Wpadnij, pochilluj z nami. Będzie fajnie. O godzinie 19 przenosimy się do jednego s klubów na starówce aby uhonorować artystów z kategorii open i bawić się do białego rana.

Jak przebiega cały konkurs?

Są 4 proste korki opisane poniżej.

Pierwszy i najważniejszy to zgłoszenie swojego pomysłu na konkretną pracę i konkretne miejsce. W całej reszcie pomogą organizatorzy. Przeprowadzimy razem legalizację miejscówki i jak tylko pozwolą nasze możliwości, pomożemy przy wykonaniu pracy. Na koniec realizujesz pracę, robisz fotki albo film i wysyłasz. Done. Teraz czekasz tylko na wyniki podczas końcowej imprezy 1 września.

Pomagają nam

Tak było poprzednio